Nezařazené

Ďáblova dílna

dablova dilnaBerlín roku 1936. Původem ruský malíř Salmon Sorwitsch je králem padělatelů a ve světě hazardu, sázek a lehkých žen se cítí jako ryba ve vodě. Sám si vyrábí bankovky, které pak otáčí v kasínech.

Život mu ale nastaví tu horší tvář, to když je při vlně represí vůči židům zatčen a transportován do Mauthausenu. Když je po pěti letech přesunut do Sachsenhausenu, čeká už jen na to nejhorší, na svůj definitivní konec.

Život má pro něho ale ještě jedno překvapení. Společně se speciálně vyškolenou skupinou věznů je vybrán na supertajný projekt – padělání bankovek nepřátel říše. V přísně střeženém místě pracují na výrobě stovek miliónů falešných liber a dolarů, kterými chtějí nacisti zavalit zahraniční trhy a způsobit tak zhroucení ekonomiky.

Pro těch pár vyvolených se stává padělatelská dílna jakousi zlatou klecí, ve které je o ně sice dobře postaráno, ale cesta odtud vede zase jen do plynové komory. Není v zájmu, aby se o tajném projektu dozvěděl svět.

Film je natočen podle vzpomínek Adolfa Burgera, který byl jedním z věznů nasazených na tajný program a shodou velkých náhod se mu podařilo přežít. Jeho kniha Ďáblova dílna nyní přichází ve filmové podobě do kin.

Režie: Stefan Ruzowitzky
Hrají: Karl Markovics, August Diehl, Marie Bäumer, David Striesow
Trailer: Zde
Premiéra: 20.9.2007

,
Ukaž to ostatním...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter