Nezařazené

Alec Baldwin


Alec vyrostl na newyorském Long Islandu spolu se dvěma sestrami a třemi bratry, z nichž se všichni tři stali televizními nebo filmovými herci.

Svou první hereckou příležitost dostal v roce 1980, kdy byl obsazen do televizního seriálu The Doctors. V současné době má na kontě již úctyhodné množství filmů, mezi něž patří Hon na ponorku, Miami Blues, Předehra k polibku, V moci posedlosti, Shadow, Konkurenti, Nebeští vězni, Duch minulosti, Na ostří nože, Pearl Harbor nebo Kocour.

V roce 2004 byl nominován na Oscara v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli za úlohu ve filmu Waynea Kramera Smolař, která mu přinesla také cenu asociace National Board of Review. Nedávno se objevil ve filmu Poslední výstřel s Matthewem Broderickem a biografickém dramatu Letec Martina Scorseseho, ještě v tomto roce jej budeme moci vidět v romantické komedii Elizabethtown. Baldwin má za sebou také celou řadu divadelních rolí, s nimiž slavil rovněž velké úspěchy – za výkon ve hře A Streetcar Named Desire byl v roce 1992 nominován na cenu Tony a stejnojmenný televizní film mu vynesl nominaci na Emmy a Zlatý glóbus. Je také držitelem ceny Obie z roku 1991 za roli ve hře Prelude to a Kiss a Theatre World Award z roku 1986 za roli ve hře Loot. Baldwin vlastní produkční společnost El Dorado Pictures.

Podobné příspěvky