Avatar

avatarAvatar před námi otevírá neuvěřitelný svět za hranicemi naší fantazie, svět střetu dvou naprosto odlišných civilizací. Nově objevená vzdálená planeta Pandora je mírumilovné místo s obyvatelstvem – Na’vi, žijícím v souladu s divukrásnou vegetací planety.

Posádka vyslaná ze Země na své průzkumné misi objeví na Pandoře velmi cenný minerál, který by měl na Zemi nevyčíslitelnou hodnotu. Pobyt na Pandoře je ovšem pro člověka možný teprve po vytvoření jeho genetického dvojníka, hybrida Avataru, který může být ovládán psychikou oddělenou od lidského těla a fyzicky odpovídá původnímu obyvatelstvu Pandory, které má fluorescentní modrou kůži a dosahuje 3m výšky. Na tuto náročnou misi je vybrán mezi jinými také Jake Sully (Sam Wothington), bývalý námořník, který byl při jedné ze svých předešlých misí paralyzován od pasu dolů. A právě šance opět chodit přiměla Jakea, aby se do programu Avatar přihlásil.

Průzkumná mise je vyslána a po přistání na Pandoře je zcela ohromena úžasnou rozmanitostí místní vegetace. Stromy dosahují výšky mrakodrapů a světélkující prales je plný nádherných tvorů, které jste nikdy neviděli, ale také hrozných prehistorických predátorů.

To je jen zrnko překvapení, které posádku čeká. I když se zdá, že po počáteční nedůvěře lidí Na’vi se posádce podařilo adaptovat a také získat prostor pro diplomatickou misi, pandořané se rozhodně nehodlají nechat kolonizovat a dojde ke tvrdému střetu. Jake, který se postupně sblížil s místním obyvatelstvem, a především s místní princeznou Neytiri, stojí před rozhodnutím, za koho bojovat ve finální bitvě, která má rozhodnout o osudu a vývoji celého světa.

Vítejte v novém světě za hranicí vaší fantazie.

Režie: James Cameron
Hrají: Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Michelle Rodriguez, Stephen Lang, CCH Pounder
Premiéra: 17.12.2009

Podobné příspěvky

18 Comments

 1. Joo na DVD to si počkáme minimálně 2-3-4 měsíce. Je to výborná podívaná ale doma na telce už to nebude ono – chce to velký plátno

 2. Přesně tak chce to velký plátno a super zvuk. Jenže za půl roku se po tom kina ani neotočejí takže nezbude nic jiného než TV.

 3. Já jsem koukal na nějaký forum a tam už to bylo ke stažení kvalita asi bude špatná stejně tak jako ta myšlenka toho kradení při stahování

 4. Jen pro info… Už mám Avatara na dvd a je to originální kvalita i dabing.. Nemá to chybu.

 5. to musíš teda ty warfora projíždět jak blázen 😀 a víš že to neni legální

 6. Pokud mate nekdo avatara v dvd kvalite nebo vite kde se da stahnou dejte me prosim vedet na apmar@centrum.cz nebo na icq 561486892 i kdyz jsem byl 3x na avatar 3d v kine a jel kvuli tomu 3x 160 km do kina a zpet i tak to musim videt znova nehlede na to, ze znam nekoho kdo ma takove mensi kino s platnem doma :-). Dekuji bych bych moc vdecny.

 7. To snad ani není pravda … si počkej až to bude v obchodě

 8. asi trošku blbost to mit dvd když to ještě na dvd nebylo vydáno a už vůbec ne s českým dabingem.
  to si něko stahul nějak rip a předělal si ho v programu na format dvd to by si zvladl snad i sam no. ale tak když mysliš že máš dvd nechame tě v tom. 😀

 9. Přesně jak to může mít na DVD možná že máš za souseda Camerona 😀 a nebo máš halušky.

 10. Já jsem našla Avatara ve skvělých kvalitách na ULOŽTO.CZ tak se mrkněte a tam to můžete stáhnout,je to fakt super!!

 11. CS přesně je to na ulož.to v docela OK kvalitě + OK zvuk…ale bude chvíli trvat než najdete to správný…:-( njn ale stojí to za to !!! DOPORUČUJI !!!

 12. avatar jsem uz videla je vazne dost dobrej nejkrasnejsi jsou ty svitici kytky

 13. Tak když má někdo v obýváku 160 nebo 200LCD tak je OK…..a to ji budu mít i v pokojíčku 🙂

Comments are closed.