Nezařazené

Bodies – The Exhibition

bodiesVětšina z vás již z televize, novin nebo jiných médií zná kontroverzní výstavu „Bodies“ která oběhla takřka celý svět a po Portugalsku dorazila i do Prahy.

Pravá lidská těla různě vypreparovaná a vystavená na odiv návštěvníkům. Magazín Bedna.cz byl u toho.

Výstava podporována médii vzbudila jak ohlasy nadšenců, tak zápornou kritiku sahající až k nelegálnosti celého projektu. V řadě zemích světa byla výstava odsuzována a Česká republika není výjimkou.

Ale o co vlastně jde?

Jde o poznání lidského těla mnohem komplexnějším a zajímavějším způsobem než jakým jsme se dosud mohli tímto tématem zabývat z knih, časopisů či soudobých výstav anatomie. Současně má výstava upozornit na zdravotní problémy jakými jsou kouření, obezita, rakovina plic, rakovina tlustého střeva, cirhóza jater, zlomeniny a spousty dalších.

Dále je v rámci výstavy možné zhlédnout jednotlivé orgány poškozené kouřením nebo přehnanou dietou. Vcelku dvacet „kompletních“ polymerově konzervovaných těl v různých pózách a množství zdravých i nemocných orgánů zde vytváří celek jedinečného dojmu a poučení.

Výstava v Praze je plánována do konce října a není vyloučeno že zůstane pro zájem návštěvníků i déle.

Podobné příspěvky

6 Comments

  1. jedna technicka: ono se tam smi fotografovat ? Ze bych take vzal fotak…(jak vidim podle exifu, tak „jen“ d100 – pane kolego 😉

  2. Jsou to opravdu super fotky. Také se tam zajdu podívat jen co se dostanu do Prahy. Trošku mě to překvapuje že to vyšlo na Bedně, ale když se změnil dyzajn tak bude asi víc změn. Jen tak dál.

  3. Výborný článek. Hlavně ta pasáž, kde je asi na třech řádcích zmíněno to, že výstava poukazuje na problémy způsobené kouřením. Člověk by řekl, že jakmile si to přečte jednou, už to nějak registruje, ale opakování je matka moudrosti, že…

  4. divim se ze Subrt fotil neco jineho nez zase slecny … skoda, ze jeho opravdu umeleckych fotek nemuzeme videt vice

Comments are closed.