Nezařazené

Bohdan Sláma začal natáčet film Venkovský učitel

ucitelRežisér Bohdan Sláma začal natáčet v jižních Čechách svůj nový film s názvem Venkovský učitel. Jeho předchozí filmy Divoké včely a Štěstí se setkaly s velkým zájmem jak u českého publika, tak na zahraničních festivalech.

Film Štěstí byl oceněn Hlavní cenou na Mezinárodním filmovém festivalu v San Sebastiánu, získal sedm sošek Českých lvů včetně ocenění za nejlepší film roku 2005 a byl uveden do kinodistribuce ve více než dvaceti zemích světa. Venkovský učitel pomyslně završuje volnou trilogii Bohdana Slámy, jejímž hlavním motivem je hledání lásky. Také díky předchozím úspěchům Slámových filmů vzniká Venkovský učitel v mezinárodní koprodukci s Německem a Francií.

ucitelRežisér Bohdan Sláma obsadil do hlavní role herce Pavla Lišku. „V mých předchozích filmech byly Pavlovy postavy omezeny jakousi naivností a prostotou, nyní hraje člověka, který si formuje stanovisko k sobě i ke světu, dostali jsme se tedy mnohem dál. Věřím, že to pro Pavla bude velká herecká příležitost,“ vysvětluje Sláma. Film vypráví příběh učitele, který odchází z města na venkov, aby se zde pokusil najít sám sebe. Začne učit na vesnické škole a postupně poznává místní obyvatele, mezi nimi i statkářku Marii a jejího syna. „Roli Marie jsem napsal pro Zuzanu Bydžovskou, která mě jako herečka vždy fascinovala a chtěl jsem s ní pracovat,“ říká Bohdan Sláma. Pro roli dospívajícího syna naopak po dlouhém hledání našel v nedalekém učilišti neherce Ladislava Šedivého.

„Prostředí a lidé spolu souvisí, proto je dobré takové věci autenticky spojovat,“ upřesnuje Sláma. V dalších rolích se objeví Marek Daniel, Tereza Voříšková, Miloš Černoušek nebo Marie Ludvíková, do rolí rodičů hlavního hrdiny obsadil režisér Miroslava Krobota a Zuzanu Kronerovou. Venkovský učitel se točí na širokoúhlý filmový formát Cinemascope, za kamerou stojí stálý Slámův spolupracovník, kameraman Diviš Marek. „Přestože Venkovský učitel vypráví o lásce a přátelství, o schopnosti v životě odpouštět, nevyhýbáme se ani komediálním prvkům, které do filmu vstupují přirozeně, stejně jako do života každého z nás,“ uzavírá Bohdan Sláma.

Podobné příspěvky

2 Comments

  1. Správně Láďo.. kde sou fotky?? doufam ze se taky na nějaký objevim..;);) Dan

Comments are closed.