Nezařazené

Brad Pitt

William Bradley Pitt je nejstarší ze tří dětí. Narodil se v 18. prosince 1963 v Shawneeu v Oklahomě. Jeho matka byla školní poradce a jeho otec pracoval jako manažer u přepravní firmy.

1981 – Střední škola
Poté se rodina odstěhovala se do Springfieldu v Missouri, kde Brad navštěvoval Kickapooho střední školu. Brad byl zainteresován v různých kroužcích – pěvecký sbor, divadlo, studentská samospráva, baseball, tenis, turistika, ale zevšeho nejvíce ho uchvacoval film. Byl přímo filmový nadšenec. Ve Springfieldu Brad také pracoval pro Levi Obchodní Středisko jako prodavač.

1985 – 1987 – Univerzita
Brad navštěvoval Univerzitu v Missouri, specializoval se na žurnalistiku, grafický desing a reklamu. Pózoval pro “ Man Mizzou “ kalendář a v roce 1987 opustil vysokou školu. Odjel do Kalifornie v autě pojmenovaném „Runaround Sue“.Když přijel do Los Angeles měl 325dolarů v kapse.
1987 – Hollywood
Živil se porůznu, mimo jiné jako prodavač zmrzliny a hamburgerů, hlídač parkoviště, jako živá reklama nebo jako doprovod striptérek k limuzínám. Peníze z těchto drobných prácí mu pomáhaly platit za divadlo a první divadelní lekce. Pomalu začínal nacházet způsob jak se dostat do televize a později i k roli, která by znamenala přechod k filmu.

1991 – Thelma & Louisa
Začal malými roličkami v seriálech, třeba v Dallasu nebo v Glory Days. Slušnou roli získal až v roce 1991 v psychologicko-dobrodružné roadmovie Thelma a Louisa. Měl štěstí, protože vlastně nehrál, ale choval se dle vlastní přirozenosti: prostě sbalil Thelmu, přivodil jí první životní orgasmus a až pak musel zahrát špatného chlapce a ukrást jí peníze. No a od té doby ho všechny ženy strašně žerou, přestože se v tomto filmu Ridleyho Scotta objevil na plátně na pouhých čtrnáct minut.

1992
První náznaky schopností pro charakterní herectví ukázal pod režijním vedením Roberta Redforda ve filmu Teče tudy řeka.

1994
Image sexuálního symbolu dále získala na síle po snímku Interview s upírem, v němž navíc Pitt coby upír Louis s přehledem přehrál hlavní hvězdu snímku Toma Cruise. Poté následovala další „srdce lámající“ postava Tristana v romantické rodinné sáze Legenda o vášni.

1995 – Sedm a Gwynneth
Výborný byl také jeho ambiciózní a sebevědomý mladý detektiv David Mills v dnes již kultovních Fincherových Sedmi. Při natáčení tohoto filmu se také dal dohromady s Gwyneth Paltrowovou, která představovala jeho manželku a s níž chodil až do léta 1997.

1996 – 12 opic
Doslova herecký koncert pak Pitt předvedl v Gilliamově postmoderním díle Dvanáct opic. Hraje zde psychopata Jeffreyho Goinese, jenž spřádá ďábelský plán na vyhubení lidstva pomocí mikroorganismů vyvinutých jeho otcem. Goines je na jednu stranu úplný šílenec, jak o tom svědčí jeho mimika, gesta a pohyby i způsob vyjadřování, šílený je i jeho cíl. Na stranu druhou lze v jeho chování a myšlení nalézt geniální systém, díky němuž racionálně a přímočaře směřuje k onomu cíli. Jeho postava je neoddělitelnou součástí specifické atmosféry snímku, v němž pojmy týkající se vnímání času buď význam ztrácejí nebo získávají úplně jiný. Pittův herecký výkon byl oceněn Zlatým glóbem a nominací na Oscara.

1997 – Tibet
V tomto roce se Brad rozchází s Gwynneth. Natáčí film Sedm let v Tibetu. Což pro něj znamená zákaz vstupu do Číny. Těsně před koncem natáčení vyšlo najevo, že jím ztělesněný hlavní hrdina Heinrich Harrer nebyl jen do sebe zahleděný egoista posedlý úspěchem, ale že navíc měl něco s NSDAP a SS. Možná i díky tomu (ale rozhodně nejen kvůli tomu) neměl tento film takový úspěch, jak se původně čekalo.

1998
Podruhé se objevuje po boku Anthonyho Hopkinse ve snímku Seznamte se, Joe Black. (První společný snímek byla Legenda o vášni.)

2000 – svatba
Snatch – neboli Podfu(c)k. V tomto britském snímku Brad opět podává vynikající herecký výkon. Je možné, že je to tím, že film je britský, ale kdo ví. 26. července si Brad vzal za manželku herečku Jennifer Aniston, známou především ze seriálu Přátelé.

Podobné příspěvky