Nezařazené

Bugsy

bugs40 léta. Gangster Benjamin Siegel, přezdívaný Bugsy, je poslán na západní pobřeží, aby převzal tamější organizaci obchodních zájmů mafie.

Jeho přítel z dětství, herec George Raft, Bugsyho seznámí s hollywoodskou smetánkou. Světácky založený gangster s utajenými hereckými ambicemi je nablýskaným prostředím filmařského světa okouzlen. Obratem ruky si pořídí honosný dům v Beverly Hills a přepychový automobil. Přesvědčit místní podsvětí, aby pracovalo pro něho, je snadnější, než očekával. Má dost času, aby se mohl věnovat hollywoodskému společenskému životu. Seznámí se s herečkou Virgínií Hillovou, která se netají svými úspěchy u mužského pohlaví. Bugsy se do ní bláznivě zamiluje.

Dokonce začne přemýšlet o rozvodu se svojí ženou, kterou nechal na východě. Jeho soužití s Virgínií je vÅ¡ak mimořádně bouřlivé. Náhlé poblouznění zneklidÅ?uje jeho bossy. Přesto souhlasí s financováním Sieglova životního snu, jímž je vybudování střediska hazardních her v malém městečku v nevadské pouÅ¡ti, které se jmenuje Las Vegas. Bugsy je zcela pohlcen svojí vidinou a náklady na její realizaci nezadržitelně stoupají. Když je tlačen do kouta, plně se projevuje jeho násilnická povaha. Začíná být pro mafii nepohodlný …

Režie: Barry Levinson
Hrají: Warren Beatty, Annete Beningová, Harvey Keitel, Ben Kingsley, Elliot Gould, Joe Mantegna

Podobné příspěvky