Nezařazené

Čas probuzení

casproRok 1969. Dr. Malcolm Sayer zkoumá v newyorské nemocnici skupinu pacientů, kteří v důsledku prodělané encefalitidy byli po desítky let v katastrofickém stavu.

Provedené testy ho přesvědčí, že tito pacienti žijí svým vnitřním životem. Sayaer získá souhlas ředitele nemocnice Kaufmana k experimentální léčbě drogou L-DOPA, která úspěšně pomohla lidem trpícím Parkinsonovou nemocí. Se souhlasem pacientovy matky vyzkouší drogu na Leonardu Loweovi a podaří se mu u něho obnovit schopnost mluvit a pohybovat se. Kaufman pak povolí léčbu navou drogou i u ostatních katatoniků.

VÅ¡ichni se proberou k životu. Po čase se ale u prvního pacienta začnou projevovat příznaky ztráty nabytých schopností. Sayer je zoufalý, protože vidí, že droga působí jen dočasně. Sestra Costellová ho přesvědčuje, že i tak pro své pacienty udělal nesmírně mnoho. Vrátil je alespoÅ? načas do života. Opakované pokusy s jinými drogami už nikdy nepřinesly podobně dramatické výsledky.

Režie: Penny Marshall
Hrají: Robert De Niro, Robin Williams, Julie Kavner, John Heard, Penelope Ann Miller, Alice Drummond, Barton Heyman, Dexter Gordon, Mary Alice, Bradley Whitford, Max von Sydow, Harvey Miller, Peter Stormare, Vincent Pastore

Podobné příspěvky