Česká Miss 2011 Jitka Nováčková úspěšně završila své studium na New York Film Academy

česká miss Jitka NováčkováČeská Miss 2011 Jitka Nováčková úspěšně završila své studium na New York Film Academy. Stipendium na prestižní herecké a filmové škole bylo jednou z výher pro letošní vítězku jediné národní soutěže krásy, kterou věnovala Nadace Zdeňka Bakaly.

„Nadace Zdeňka Bakaly poskytuje talentovaným studentům finance na studia na prestižních školách. Podpořili jsme už řadu studentů a letos na podzim vybereme další. Naši stipendisté jsou chytří, zajímaví, odhodlaní, plni energie a snahy angažovat se pro druhé. Těším se na to, jak se bude jejich život
a kariéra vyvíjet v budoucnu, stejně jako se těším, jak Jitka zúročí svůj měsíční pobyt na filmové akademii,“ uvedla Michaela Maláčová, předsedkyně správní rady.

Jitka Nováčková bikinyNa to se ostatně těší i čerstvá absolventka New York Film Academy Jitka, kterou v následujících dnech čeká focení kampaně nového ročníku České Miss. „Mám za sebou hodiny praktických cvičení i herecké teorie. Nejrůznějšími monology a dialogy jsme zdokonalovali nejen projev, ale vyzkoušeli jsme si také práci tzv. crew, pomocníků u filmu jako jsou klapka nebo scriptka, nebo průběh běžného amerického castingu,“ popisuje nadšeně Česká Miss 2011, která byla ve třídě jediná bez předchozích hereckých zkušeností.

Přesto mezi spolužáky rychle zapadla a stali se z nich přátelé. „Musím přiznat, že jsem konec kurzu obrečela. Už jsem se ale se dvěma spolužačkami domluvila, že je navštívím. Jedna bydlí ve Vídni, takže to budu mít kousek, ale za druhou poletím až do Austrálie,“ plánuje Jitka, která se se spolužáky rozloučila ve velkém stylu. „Všechny jsem pozvala na slavnostní večeři na kolej a uvařila jim českou klasiku – čočku s vejcem a uzeným,“ uzavírá.

Podobné příspěvky