Nezařazené

Christina Ricci


Mladá hollywoodská hvězdička u které se již v jejím útlém dětství začala objevovat herecká zdatnost a možná i dokonalost.

Chritina se narodila 12.02.1980 v Santa Monica, California, USA.
Jedna z nejrespektovanějších mladých hollywoodských hereček současnosti se začala projevovat již v útlém dětství: první zkušenosti před kamerou nasbírala v TV reklamách a videoklipech. I ve filmu však vytvořila řadu výrazných dětských rolí. Mezi nejznámější patří postava zachmuřené dívenky Wednesday v temné komedii Addamsova rodina (Addams Family, režie Barry Sonnenfeld, 1991) a jejím pokračování (Addams Family Values, režie Barry Sonnenfeld, 1993) nebo role osamělé Kate v duchařská komedii Casper (režie Brad Silberling, 1995). Úspěšně se jí povedlo přehrát se z rolí malých holčiček do podoby dospívající Wendy Hoodové v působivém dramatu Ledová bouře (Ice Storm, Ang Lee, 1997) natočené podle románu Ricka Moodyho. Za postavu Dedee Truittové v kousavé komedii Všichni moji muži (The Opposite of Sex, Don Roos, 1998) byla nominována na Zlatý glóbus a Independent Spirit Award a obdržela Cenu národní filmové rady.

Důkazem, že Christina Ricci dokáže zahrát i blondýnku, je stylový hororový příběh Ospalá díra (Sleepy Hollow, 1999) Tima Burtona, kde si zahrála společně s Johnym Deppem. Za tento film obdržela cenu Blockbuster Entertainment Award. Naposledy jsme v našich kinech tuto tvárnou herečku mohli vidět v úspěšném dramatu o sériové vražedkyni Zrůda (Monster, režie Patty Jenkins, 2003), kde si zahrála po boku oscarové Charlize Theron.

Podobné příspěvky