Clever!

cleverVěda a zábava? Jde to vůbec dohromady? Televize Nova dokáže, že ano a že to skutečně může být zábava mimořádně vydařená a současně zajímavá.

Vědecko-populární zábavný pořad se soutěžními prvky za účasti celebrit patří již dva roky k nejsledovanějším primetimovým show komerční německé stanice Sat 1. Show se skládá ze dvou částí – první je soutěžní s účastí celebrit a odehrává se ve studiu, kde hosté debatují o fyzikálních i jiných zákonech a principech, na nichž fungují věci kolem nás, druhá je zábavně experimentální, kdy „vědec“ v podání MILANA ŠTEINDLERA demonstruje pokusy, související se základními fyzikálními, chemickými i jinými zákony, přímo ve své „laboratoři“.

Celebrity se pak sázejí, jak který pokus dopadne. Každý díl obsahuje přibližně pět pokusů, z nichž některé „vědec“ provádí ve své „laboratoři“ ve studiu, jiné, třeba ty životu nebezpečné, v exteriéru.

Součástí pořadu je soutěž pro diváky u televizních obrazovek, kteří tipují, jak jeden z předvedených pokusů skončí.

Clever je licencovaný formát a například v sousedním Německu na televizní stanici Sat 1 patří mezi nejúspěšnější pořady.

Podobné příspěvky