Deadwood

deadwoodV době zlaté horečky, krátce po porážce generála Custera u Little Big Hornu, vzniká na indiánském teritoriu v Jižní Dakotě nelegální „město“ Deadwood.

Je nedotčené civilizací, zato plné násilí, které přitahuje barvitou směsku přistěhovalců toužících po rychlém zbohatnutí.

Ti, kdo sem dorazí, však záhy pochopí, že v Deadwoodu nevládne zákon, ale že je to bezbožná díra, v níž se daří hlavně hrabivosti a korupci. A pokud tam chce někdo udělat štěstí, musí se o to postarat sám.

Šest týdnů poté, co došlo k událostem druhé série, do města dorazí první důkazy civilizace a práva – ale také dojde na zájmy větších a mocnějších skupin, jako je Hearst a jeho důlní společnost. Deadwood se připravuje na své první volby. Na post šerifa kandiduje Seth Bullock proti Harrymu Manningovi a na úřad starosty Sol Star proti E. B. Farnumovi.

Hrají: W. Earl Brown, John Hawkes, Leon Rippy, Jeffrey Jones, Molly Parker, Keith Carradine, Brad Dourif, Ian McShane, Powers Boothe, William Sanderson, Timothy Olyphant, Kim Dickens

Podobné příspěvky