Nezařazené

Film Twilight sága: Nový měsíc válcuje česká kina

tw2Film Twilight sága: Nový měsíc boduje nejen ve světě. Nový měsíc vidělo za první premiérový víkend v České republice 72 748 diváků.

Pro srovnání, prrvní díl ságy, film Stmívání, o premiérovém víkendu shlédlo 13 331 diváků. Několikanásobek diváků Nového měsíce tak svědčí o neuvěřitelném nárůstu zájmu a oblibě fenoménu Twilight.

Twilight Sága: Nový měsíc dosáhl svého výsledku na 34 kopiích. Ve stejném počtu kopií výsledek Nového měsíce předčila pouze návštěvnost české komedie Rafťáci (po premiérovém víkendu měl 103 320 diváků).

Připočteme- li předpremiérová představení, film Nový měsíc dosáhl v prvních dnech celkem 79 531 diváků.

Při předpremiérové projekci filmu Twilight sága: Nový měsíc 23. listopadu v Palace Cinemas Nový Smíchov odhalili pracovníci multiplexu první pokus o pirátskou nahrávku filmu.

Díky profesionalitě pracovníků plexu byla odhalena mladá dívka, která se snažila film natočit na mobilní telefon. Ačkoli se telefon snažila při kontrole ukrýt, supervizor kina a uvaděč zjistili, že se jí podařilo natočit cca 5 minut z filmu. Po tomto zjištění byl slečně mobilní telefon odebrán a byla přivolána policie, která dívku odvezla na obvodní oddělení k dalšímu vyšetřování.

Vzhledem k tomu, že film Twilight Sága: Nový měsíc láme ve světě rekordy návštěvnosti a je netrpělivě očekáván i fanoušky v České republice, je vysoká pravděpodobnost nárůstu podobných pokusů o pořízení nelegálních nahrávek při promítání. Proto budou zvýšena ve všech místech projekcí tohoto filmu bezpečnostní pravidla a kontrola sálů kin.

Podobné příspěvky