Nezařazené

Halle Berry


Stáří prý krásce Halle Berryové nikdy nezabrání klidně se před kamerou svléknout do naha. Věk totiž podle jejích slov nikomu na kráse neubírá. „Několik let navíc mě rozhodně nezmění“.

Oscarová herečka HALLE BERRY i nadále boří hranice a tvrdě pracuje na své kariéře, o které většina ostatních herců a hereček pouze sní. Za herecký výkon ve filmu Ples příšer získala Oscara, cenu SAG, Stříbrného medvěda na filmovém festivalu v Berlíně a od asociace National Board of Review získala titul nejlepší herečka. Velký úspěch slavila také s televizním filmem z produkce HBO Černá Carmen Dorothy Dandridge, který jí přinesl ceny Emmy, Zlatý glóbus, SAG a NAACP Image Award. Zatím naposledy se představila v akčním hitu X-Men 2, ve kterém se vrátila do role Storm.

O rok dříve si zahrála Bond girl Jinx ve filmu Dnes neumírej, který se stal zatím komerčně nejúspěšnějším filmem o Jamesi Bondovi. Jejím celovečerním debutem byl film Horečka džungle režiséra Spikea Lee. Zahrála si také v komedii Skandál!, dramatu Ztracený Izaiáš, akčním thrilleru Boeing 747 v ohrožení, akčním filmu Poslední skaut, romantické komedii Strictly Business, komedii Bumerang, akčním thrilleru Operace: Hacker a celovečerní hrané verzi populárního kresleného seriálu Flintstoneovi. Na televizní obrazovce se představila v seriálu z produkce ABC Oprah Winfrey Presents: The Wedding. Za titulní roli v seriálu Queen získala cenu pro nejlepší herečku od NAACP Image Award a ocenění pro herecký objev roku od společnosti Hollywood Women’s Press Club. Hrála také v televizním filmu Solomon and Sheba. Za své herecké zásluhy získala od Nadace Harvadské univerzity titul kulturní umělec roku.

Halle se narodila 14.08.1968 v Ohio, má silnou cukrovku, na jedno ucho skoro neslyší a po autonehodě jí čelo ozdobilo dvacet stehů. I přes tyto handicapy se módní časopisy mohou přetrhnout, aby jim pózovala na titulní straně. Jako malou ji od sebe odstrkovali bílé i černé děti. Její otec byl černoch a matka běloška. Její otec Jerome opustil rodinu, když byly Halle 4 roky, takže ji a starší sestru Heidi vychovávala matka Judy, zdravotní sestra. Otec byl alkoholik, který často fyzicky napadal její mámu. Když jí bylo 8, na rok se vrátil. Nejdříve bydleli v černošské čtvrti, ale když ji bylo 10 přestěhovali se do bělošské čtvrti.

2005 Robots (hlas) – Cappy
2004 The Guide – Jane Whitefield
2004 Catwoman
2003 Gothika
2003 X – Men 2
2002 Dnes neumírej
2002 The 74th Annual Academy Awards (TV) – konferenciérka
2001 Ples příšer
2001 Operace: Hacker
2001 The 73rd Annual Academy Awards (TV) – konferenciérka
2000 2000 MTV Movie Awards (TV) – konferenciérka
2000 X-Men
1999 Černá Carmen Dorothy Dandridge
a další….

Podobné příspěvky