Jakub Prachař objímal obludného Quasimoda

Prachař JakubPouhý měsíc zbývá do magického data 11.11.2011. Právě v tento mystický den uvítá pražská muzikálová scéna nejnovější přírůstek – muzikál Quasimodo s podtitulem Kdysi se pro lásku umíralo, jehož domovem se stane Divadlo Hybernia. Vzhledem k blížící se slavnostní premiéře vrcholí již v tuto chvíli všechny důležité přípravy. A z muzikálového zákulisí se nepřestává šířit mnoho zajímavých novinek…

Není tajemstvím, že se v jedné z rolí na muzikálových prknech objeví Radka Fišarová. I když je populární zpěvačka v šestém měsíci těhotenství, nemusí se diváci bát, že přijdou o její skvělý výkon. „Role Matky Guduly není příliš fyzicky náročná, a tak budu v muzikálu vystupovat až do ledna. Následně mě nahradí kolegyně Luďka Kuralová“, vysvětluje Fišarová. „Věřím, že přiměřené pracovní zapojení mě udrží fit a děťátku prospěje“, dodává. Kromě Luďky Kuralové uvidíme v muzikálu i další novou tvář. Pro alternaci role Phoeba doplní duo David Kraus/Roman Vojtek muzikálový zpěvák Tomáš Savka.

Jakub Prachař. Profesionální produkční tým nenechává nic náhodě, a tak se můžeme těšit na skutečně neopakovatelnou audiovizuální muzikálovou show, kterou si navíc budou moci užít i zahraniční turisté. Představení bude totiž uváděno s anglickými titulky. Před slavnostní premiérou vrcholí také finální úpravy kostýmů. Na základě důkladného prostudování změnila svou podobu maska hlavního hrdiny Quasimoda – je nyní méně děsivá, ale příjemnější pro herce. „Naše muzikálové představení je pro herce náročné nejen pěvecky, ale také fyzicky. Po celou dobu představení se herci pohybují v členitém terénu a lezou po konstrukcích. Orientace v prostoru je tak pro ně klíčová“, říká maskér Petr Fadrhons.

„Zpočátku byla maska udělaná s falešným okem, které překrývalo hercovo skutečné oko. To bylo pro představitele poměrně náročné. Nová maska je jistým způsobem kompromis, stále je děsivá, ale usnadňuje hercům práci. Hrb zůstává a maska bude ve formě silikonových doplňků lepena na obličej, tak aby se zdeformovala tvář“, dodává maskér.

Jakub Prachař. Adaptovány byly také kostýmy Esmeraldy a Kozičky, o jejichž podobu se stará návrhářské duo Chatty. „U Esmeraldy se jedná již o třetí návrh kostýmu. První varianta byla v porovnání s ostatními představiteli poněkud nevýrazná, druhá byla naopak příliš romantická. Jak se říká, do třetice všeho dobrého, a tak nyní máme ideální a finální třetí kostým. Ten dokonale vystihuje podstatu postavy, je živelný a svůdný“, popisuje Radka Sirková z návrhářského dua Chatty. „Postava kozy, partnerky Esmeraldy byla nejsložitější záležitostí, neboť pokyn od režiséra zněl, aby byla především sexy. Navíc jsou součástí této role velmi náročné pohybové kreace a akrobatické kousky, tudíž jsme se musely maximálně přizpůsobit také hercům. Kostým vznikal s jejich přispěním tak, aby se po celou dobu na jevišti cítili dobře. Nejdříve jsme zkoušely varianty kožešin a kožichů, nakonec jsme skončily u bílého kostýmu, který sexy je“, uzavírá.

Originální kostýmy budou moci diváci obdivovat již od 11. listopadu, kdy se v Divadle Hybernia uskuteční slavnostní premiéra muzikálu. Oslnivá bude i celá scéna včetně audiovizuálních doplňků. Během představení bude využit zajímavý prvek, tzv. videomaping. Videomaping je zcela unikátní metoda projekce na nejrůznější povrchy. Výsledný efekt je poutavý a divácky atraktivní.

Pro fanoušky muzikálu mají tvůrci ještě jedno překvapení. V den premiéry, tj. 11. listopadu 2011 vyjde muzikálové CD. „Nebude se jednat o klasický záznam z představení, CD je výběrem zajímavých písní poskládaných pro účel hudebního záznamu. Na albu budete moci slyšet hlavní představitele rolí, mezi nimiž jsou Jiří Korn, Tomáš Savka, Ondřej Ruml, Marian Vojtko, Tomáš Trapl a Markéta Procházková“, říká Petr Kaláb, jeden z autorů hudby.

Podobné příspěvky