Jennifer Aniston


Její otec John Aniston účinkoval v seriálu Tak jde čas a praotec Telly Salavas má za sebou spoustu úspěšných televizních a filmových rolí.

V roce 1987 Aniston dostudovala střední školu se zaměřením na herectví a začala hrát v divadle. O dva roky později dostala první příležitost v televizi a stala se součástí hereckého obsazení seriálu Molloy. Proslavila se zejména díky roli Rachel Green v seriálu Přátelé, která jí kromě nominací na čtyři Emmy, z nichž jednu získala, přinesla Zlatý glóbus, čtyři ocenění People’s Choice Award, šest nominací na ceny SAG a nominaci na další Zlatý glóbus.

K jejím předcházejícím televizním tvorbě patří seriály The Edge, Ferris Bueller a Herman’s Head. Jako host se objevila v seriálech jako Quantum Leap nebo Burke’s Law. Kromě velké úspěchu, který slaví jako televizní herečka, se jí podařilo úspěšně ztvárnit několik rozličných rolí v celovečerních filmech. Zatím naposledy se objevila po boku Bena Stillera ve filmu Riskni to s Polly. Zahrála si také v komediálním hitu Toma Shadyaca Božský Bruce s Jimem Carreym a Morganem Freemanem a kritiky ceněném snímku Miguela Artety Hodná holka s Jakem Gyllenhaalem, Johnem C. Reillym a Zooey Deschanel. Za tuto roli byla nominována na Independent Spirit Award. Mezi její další filmy patří Rocker Stephena Hereka s Markem Wahlbergem, Ona, jedině ona Eda Burnse s Cameron Diaz, Perfektní záskok Glenna Gordona Carona s Kevinem Baconem a Olympií Dukakis, �?Til There Was You s Jeanne Tripplehorn, Sarah Jessicou Parker a Dylanem McDermottem a kritiky ceněný film Objekt mé touhy s Paulem Ruddem. Mezi její další filmy patří Maléry pana Šikuly a Sen pro nespavce.

Hodnocení

Podobné příspěvky