Nezařazené

Jim Carrey


Jim se narodil 17.01.1962 v Newmarket, Ontario, Canada ve znamení Kozoroha.

Jima jsme zatím naposledy mohli vidět v dobrodružné fantasy komedii �?ada nešťastných příhod a kritiky ceněném dramatu Věčný svit neposkvrněné mysli, ve kterém si zahrál s Kate Winslet. Předtím se objevil v hlavní roli komedie Toma Shadyaca Božský Bruce, která po celém světě vydělala přes 470 milionů dolarů a stala se jedním z komerčně nejúspěšnějších filmů roku 2003. V roce 2001 obsadil hlavní roli v romantickém dramatu Franka Darabonta Majestic (2001). O rok dříve si zahrál v rodinné komedii Grinch, která se stala komerčně nejúspěšnějším filmem roku. Ten mu vynesl nominaci na Zlatý glóbus v kategorii nejlepší herec v komedii nebo muzikálu a cenu časopisu People pro nejoblíbenějšího komediálního herce.

Vyhrál také cenu MTV Movie Award pro nejlepšího filmového padoucha a na další byl nominován za film Já, mé druhé já a Irena. Zlaté glóby získal za výkony ve filmech Muž na měsíci a Truman Show, na další byl nominován za filmy Lhář, lhář a Maska. Na festivalu ShoWest byl v roce 2000 vyhlášen mužskou hvězdou roku. Carrey debutoval v roce 1982 v televizním seriálu Duck Factory a hned následující rok získal hlavní roli ve filmu Pro jedno kousnutí. Následovaly filmy Peggy Sue se vdává a Pozemšťanky jsou lehce k mání.

V roce 1998 se pak objevil ve filmu Clinta Eastwooda The Dead Pool. O rok později se Carrey stal součástí hereckého obsazení populárního seriálu In Living Color. Jeho první vlastní pořad Jim Carrey’s Unnatural Act vzbudil velmi příznivé reakce, stejně tak i jeho další role v televizním filmu Doing Time on Maple Drive. Po několika velmi úspěšných sezónách seriálu In Living Color se Carrey v roce 1994 vrátil k celovečerním filmům a zazářil ve veleúspěšné komedii Ace Ventura: Zvířecí detektiv. Poté následovaly komedie Maska a Blbý a blbější a akční trhák Batman navždy. V následujícím roce si zahrál ve filmu Ace Ventura 2: Volání divočiny a posléze i v další komedii Cable Guy. Rok 1997 byl pak pro Carreyho ve znamení komediálního megahitu Lhář, lhář. Mezi jeho nadcházející projekty patří psychologický thriller Joela Schumachera The Number 23 a komedie Jaye Roacha Used Guys, v níž si zahraje s Benem Stillerem.

Podobné příspěvky