Jitka Nováčková v Brazílii nepostoupila, ale na Miss Universe má ty nejlepší vzpomínky

Jitka NováčkováJubilejní 60. ročník Miss Universe zná svou vítězku. Před zraky vyprodané brazilské Credicard Hall se jí stala pětadvacetiletá Leila Lopez z Angoly.

Zvítězila tak v konkurenci 88 dívek z celého světa. Druhá v pořadí se umístila Olesia Stefanko z Ukrajiny, třetí místo získala Priscila Machado z Brazílie. Česká zástupkyně Jitka Nováčková do užšího výběru nepostoupila.

Nezapomenutelný zážitek, přesně tak bude Česká Miss 2011 Jitka Nováčková vzpomínat na finále Miss Universe, které se uskutečnilo v pondělí 12. září v brazilském Sao Paulu. Velkolepá show se konala v jedné z největších zábavních arén Latinské Ameriky, v níž koncertovaly takové hvězdy jako Red Hot Chilli Peppers, Kylie Minogue nebo Oasis. „Je to nepopsatelný pocit stát před vyprodaným sálem a dýchat tu atmosféru.

Samozřejmě mě mrzí, že jsem nevyhrála, ale jsem vděčná, že jsem mohla být součástí. Byly to náročné tři týdny, během nichž jsem zažila i perné chvíle, kdy jsem padala únavou. Stály ale za to. Poznala jsem novou zem a její kulturu, našla si nové přátele a měla možnost nahlédnout do světového modelingu,“ sdělila své bezprostřední dojmy devatenáctiletá blondýnka z Českých Budějovic, která se za své působení na prestižní soutěži rozhodně stydět nemusí. Padla totiž do oka sponzorům, kteří si ji vybrali pro natáčení reklamy na vlasovou a nehtovou kosmetiku.

Nová Miss Universe 2011 Leila Lopez převzala korunku z rukou své předchůdkyně třiadvacetiletá Ximeny Navarette z Mexika. Ve finále porazila svoje největší konkurentky z Austrálie, Francie, Ukrajiny, Portugalska, Costa Ricy, Panamy, Filipín, Ćíny a Brazílie. Letos překvapivě ve finálové Top 10 nefiguruje Venezuela, ani USA, které drží dosavadní rekord v počtu vítězství, celkem jich mají na svém kontě sedm.

Soutěž, jíž se letos zúčastnilo 89 krásek z celého světa, sledovaly v přímém přenosu americké televize NBC miliony diváků ve 170 zemích. Vítězka Miss Universe dostane kromě finanční odměny a věcných darů také roční kontrakt s modelingovou agenturou a stipendium na New York Film Academy. Ve finále se soutěžící předvedly v plavkách a ve večerních šatech. Krásky defilovaly před porotou, v níž zasedali mezinárodní experti z módní branže. Slavnostního večera se zúčastnil také samotný vlastník soutěže, realitní magnát Donald Trump.

Podobné příspěvky