Katie Noelle Holmes


Kráska, kterou si divácké publikum oblíbilo nejvíce ze seriálu Dowsonův svět.Dost možná měla její nevinná tvář velký vliv na její kariéru.

Katie se narodila 18.12.1978 v Toledu (USA).Katie je nejmladší z pěti sourozenců (tři sestry a jeden bratr).
Chodila do katolické školy pro dívky ,kde také dostala svou první divadelní roli.Ve svých šestnácti letech navštívila setkání mezinárodní modelingové a talentové asociace.Zde si ji všiml manažer Al Onorato,který ji poradil účast na konkursu do nového seriálu Ledová bouře ve kterém získala roli.

Významným bodem její kariéry byl konkurs do televizního seriálu Dowsonův svět,zde získala jednu z hlavních rolí.A po dokončení střední školy začala na seriálu pracovat.Seriál získal velmi příznivou kritiku a vysokou sledovanost, což Katie mohlo jen prospěti.

V roce 1998 se objevila v thrilleru Podezřelé chování ,kde si zahrála po boku Jamese Marsdense a Nicka Stahla.Bohužel film se nesetkal s příliš valnou kritikou, ale Katie získala za svou roli Rachel Wagnerové na udělování cen MTV Movie Awards 98 cenu za „Průlom v ženské roli“.

Při natáčení další řady Dawsonova světa získala roli ve filmu Skvělí chlapi. Zde si zahrála po boku Michaela Douglase, který hraje Grady Trippova spisovatele a učitele na vysoké, jehož život začíná být v krizi. Jeho žena ho opustila, trpí nedostatkem tvůrčí inspirace, jedna jeho studentka (Katie) se do něj zamilovala. Film získal mnoho nominací na Zlatý glóbus, Oskara a mnoho dalších ocenění.

2003 The Singing Detektive
2002 Pieces of April
2002 Abandon
2002 Phone Booth
2000 Téměř dokonalý zločin
2000 Skvělí chlapi
1999 Dawsonův svět
1999 Pomsta
1999 Muppets From Space
1999 Go
1998 Hercules (TV seriál – hlas) –
1998 Podezřelé chování

1998 Dawsonův svět

1997 Ledová bouře

Podobné příspěvky