Krvavý příliv

krvavyprilivRuská ultranacionalistická frakce začíná vážně ohrožovat světový mír. Je vyhlášen stupeÅ? nejvyšší pohotovosti a z americké námořní základny vyplouvá ponorka Alabama, jejíž jaderný potenciál může snadno rozpoutat třetí světovou válku.

Do východního Pacifiku ji vede zkušený voják kapitán Ramsey, který nikdy nepochybuje a prvním příkazu a jde do akce, jakmile mí seznam označených cílů. Rozhodování na nejničivějším válečném stroji má ale své pojistky a nový muž na palubě, velící důstojník Hunter, bere své povinnosti i pravomoci velice vážně. Ve chvíli, kdy je přerušeno spojení s velícím střediskem a není možné ověřit příkaz k odpálení jaderných střel, přebírá vedení. Začíná boj o kapitánský můstek, kde se rozhoduje o rozpoutání jaderného holocaustu, z něhož není návratu. Zatímco kolem Alabamy sviští ruská torpéda, na její palubě propuká vzpoura.

Podmořský thriller Tonyho Scotta se odehrává v hlubinách Pacifiku, kde je veden nelítostný boj o budoucnost lidstva. Bude radiový signál rychlejší než program řídící odpálení nukleární smrti ?

Režie: Tony Scott
Hrají: Denzel Washington, Gene Hackman, Matt Craven, George Dzundza, Viggo Mortensen, James Gandolfini, Jaime Gomez, Danny Nucci, Lillo Brancato, Rick Schroder, Steve Zahn, Christopher Birt, Jacob Vargas, Vanessa Bell Calloway, Brenden Jefferson, Daniel von Bargen, Scott Grimes, Ryan Phillippe, Jason Robards, Gerald Emerick

Podobné příspěvky