Lexi Alexander


Bývalá světová šampiónka v karate a kickboxu, Lexi Alexander, našla zálibu ve filmové branži, když cestovala po světě, soutěžila a učila bojové umění.

Narodila se v Mannheimu, Německu. Lexi snila o tom, že se přestěhuje do Hollywoodu. Navštěvovala každý zápas v karate, který se konal v USA. Nakonec se v 19 letech, když vyhrála Mezinárodní šampionát v karate na Long Brach, rozhodla zůstat v Kalifornii, vybavená pouze dvěma cestovními taškami a párem boxerských rukavic.

Svůj sen stát se režisérkou dále rozvíjela a zapsala se do Joanne Baron Studio of Dramatic Arts a na Piero Dusa Acting Conservatory, zatímco souběžně brala hodiny režie, produkce a scenáristiky na UCLA. Aby mohla financovat své vzdělání a životní potřeby, pracovala jako kaskadérka specializovaná na bojová umění, což jí dávalo možnost se naučit více o filmovém procesu z praktické stránky věci. Její krátké filmy, Pitcher Perfect a Fool Proof (2002), stejně jako několik školních projektů jí otevřely dveře pro mnohem komerčnější postup.

Poté, co ko-produkovala svůj první celovečerní film Wheelmen (2002, r. Dirk Hagen), spojila Lexi svoji rozsáhlou znalost boxu se svojí vášní pro film a natočila svůj třetí krátký film Johnny Flynton, který byl v roce 2003 nominován na Oscara.

Podobné příspěvky