Lítám v tom

Životní cíl Ryana Binghama asi většině z vás bude připadat směšný. Chtěl by nalétat 10 miliónů leteckých mil a díky tomu vstoupit do elitní společnosti několika málo vyvolených. Pravděpodobnost splnění téhle „mission impossible“ je velmi vysoká, protože Ryan prakticky žije v letadle.

Jako zaměstnanec společnosti, která se zabývá podnikovou optimalizací (v překladu to znamená, že jde o profesionální vyhazovače z práce), nepřetržitě létá po Spojených státech a snižuje stavy ve firmách, jejichž šéfové nemají dost odvahy na to, aby své lidi propustili sami.

Nomádský život Ryanovi naprosto vyhovuje. Jeho vlastní byt je méně útulný než libovolný hotelový pokoj, rodina s ním už dávno přestala počítat a všechno, co má, se vejde do jediného kufru, který ovšem musí splňovat kritéria pro příruční zavazadlo. Na letištích se navíc dají potkat dost zajímaví lidé jako například příležitostná spolucestující podobného ražení (Vera Farmiga), ochotná mít vztah „když to letové řády dovolí“.

Žádný strom ale neroste až do nebe a Ryanovo ohrožení má podobu mladé ambiciózní kolegyně (Anna Kendrick), která v rámci úspor vymyslela propouštění lidí online. To by znamenalo, že se Ryan snese z nebes zpátky na zem a ztratí tak všechno, na čem mu záleželo. Tváří v tvář téhle nejpříjemné pravdě začne trochu přemýšlet o tom, jestli by se smysl života nedal nakonec najít i na zemi.

Režie: Jason Reitman
Hrají: George Clooney, Vera Farmiga, Anna Kendrick, Jason Bateman
Premiéra: 28.1.2010

Podobné příspěvky

4 Komentáře

  1. Jo jo další film s George Clooney na to kolik mu je tak vypadá skvěle tak snad bude vypadat skvěle i ten film. Jenže to vypadá jen na Americkou snůžku keců a nakonec romantický blábol a konečné shledání s opuštěnou rodinou…

  2. Myška: přesně tak máš pravdu bude to další volovina o ničem ale konec bude určitě na ukápnutí. To by ale nebyl USA film :-). Má to 6 nominací na Zlatý Globus takže to bude asi mít něco do sebe a bude to pěkná podívaná už se na to těším.

  3. George Clooney nikdy nezklame určitě to bude stát za to. A vy si nechte řečičky někam jinam :-/

Komentáře jsou uzavřeny.