Lounová mění profesi, bude nosit obědy

Velmi napínavý souboj se odehrál mezi Pavlínou Dankovou a Olgou Lounovou, které se rozhodly pokořit pěti kilometrovou trať ve třetí etapě RunTour České pojišťovny v Liberci. Na start se po boku profesionálních a amatérských běžců postavily také půvabné vítězky soutěže Miss Liberec Open 2012 Natálie Kotková a Klára Kabátková, hvězda seriálu Cesty domů, herec Viktor Limr a olympionici Jiří Magál a Dušan Kožíšek.

Rodačka z Liberce a zpěvačka Olga Lounová si dala velmi netradiční výzvu s tiskovou mluvčí FN v Motole Pavlínou Dankovou. „Pokud na pěti kilometrové trase nedoběhnu pod třicet minut, budu muset dětem, které jsou hospitalizovány na Dětském kardiocentru nemocnice v Motole, nosit jeden den obědy,“ prozradila před startem Lounová. Všichni proto s napětím očekávali, jak Olga dopadne. Nakonec to nestihla o necelou půl minutu. „Vůbec mi nevadí, že jsem sázku prohrála. Nemocných dětí je mi vždy moc líto, a jestli jim vykouzlím úsměv na rtech, tak to pro mě bude ta největší výhra,“ svěřila se po závodě Olga Lounová.

Pavlína Danková do Liberce dorazila se svým životním partnerem Milanem Benešem, který je členem představenstva České pojišťovny. „S Milanem jsem opravdu šťastná. Byli jsme na dovolené na Krétě, poté na filmovém festivalu v Karlových Varech a chystáme se na letní olympiádu do Londýna. Oba jsme velcí sportovní fandové, tak to pro nás bude opravdu nevšední zážitek,“ uvedla tisková mluvčí FN Motol Pavlína Danková.

RunTour České pojišťovny má také charitativní rozměr. Vybrané peníze ze startovného, a to minimálně 300 tisíc korun, budou předány Dětskému kardiocentru Fakultní nemocnice v Motole, které se zabývá především diagnostikou a léčbou vrozených a získaných onemocnění srdce a velkých cév.

Podobné příspěvky