Nezařazené

Ondřej Pivec a jeho Organic Quartet

pivecSvé druhé album pod názvem Never Enough vydává v květnu Ondřej Pivec a jeho Organic Quartet, mladá perspektivní jazzová kapela.

Za svůj debut Dont Get Ideas získala kapela před nedávnem Anděla (cenu Akademie populární hudby) v kategorii Nejlepší jazzové album. Kapela je součástí mladé, neobvykle kvalitní vlny českého jazzu a její potenciál, hráčské kvality, vyzrálý repertoár a výjimečné umělecké nasazení přesahují české hranice. To potvrzují jak nadšené recenze zahraničních kritiků a cena „Talent roku“ udělená komisí soutěže Philips International Jazz Festivalu 2005, tak i účast na zahraničních festivalech. V květnu například kapela vystoupí na prestižním Cheltenham Jazz Festivalu ve Velké Británii.

pivecAlbum sestávající z osmi skladeb vychází na nezávislém labelu Animal Music, který vlastní Petr Ostrouchov. Bývalý člen skupiny Sto zvířat, autor filmové hudby (např. Želary), advokát a v neposlední řadě jazzový fanoušek. „Dlouhodobě mě mrzí, že kvalitní hudba u nás zůstává leckdy stranou pozornosti, tak jsem se rozhodl se tomu trochu věnovat. Z desky Never Enough mám velkou radost. Organic Quartet si zaslouží hrát na světových pódiích a vydávat u renomovaných světových vydavatelů. Snad se jim to jednou povede,“ říká Ostrouchov. Album vychází 7. května v exkluzivní distribuci SONY BMG MUSIC ENTERTAINMENT a současně s vydáním v České republice bude album vydáno v USA na prestižním labelu HammondBeat pro celosvětovou digitální distribuci. Album bude pokřtěno 16. května na koncertu v pražském klubu Agharta, kmotrem a hostem bude proslulý saxofonista a skladatel František Kop (F. Kop Quartet, J.A.R., skupina Hany Hegerové atd.)

Zdroj: 2media.cz

Podobné příspěvky