OpenOffice.org – kancelář zdarma

openoffice.jpgOpenOffice.org verze 1 byl prvním produktem, který přinesl široké veřejnosti výhody opensource software tím, že zdarma poskytl základní každodenně používané softwarové nástroje.

Byl lokalizován do více než 30 jazyků a je dostupný pro všechny hlavní počítačové platformy (Microsoft Windows, Mac OS X, GNU/Linux, Solaris). OpenOffice.org verze 1 je tak dnes používán desítkami milionů spokojených uživatelů na celém světě.

Jak napovídá samotný název, OpenOffice.org je nejotevřenější kancelářský balík: u kterého se nemusíte starat o splnění licenčních podmínek bez jazykových bariér – pokud ještě není dostupný ve vašem jazyku, je pravděpodobné, že brzy bude dostupný pro nejrozšířenější počítačové platformy první kancelářský balík implementující formát OASIS OpenDocument zdrojový kód tohoto software je volně dostupný pod licencí OSI

Tento software má obvyklý vzhled a chování, je okamžitě použitelný kýmkoliv, kdo používal jiný konkurenční produkt. Přejít na OpenOffice.org je snadné – tento software načítá všechny konkurenční formáty souborů.

Více na: OpenOffice.cz

Podobné příspěvky