Peter Sarsgaard


Peter Sarsgaard se v poslední době objevil v biorafickém filmu Billa Condona Kinsey s Liamem Neesonem a Laurou Linney, za nějž byl nominován na cenu Independent Spirit Award, a nezávislém hitu Zacha Braffa Garden State.

V tomto roce se objevil v adaptaci válečných memoárů Anthonyho Swofforda Jarhead v režii Sama Mendese s Jakem Gylenhaalem a Jamiem Foxxem, v psychologickém dramatu The Dying Gaul scénáristy a režiséra Craiga Lucase a thrilleru Iaina Softleyho Klíč s Kate Hudson, Genou Rowlands a Johnem Hurtem.

Za roli ve filmu Billyho Raye Shattered Glass Sarsgaard posbíral ocenění od Boston, San Francisco, St. Louis, Toronto a National Society of Film Critics a nominace na Zlatý glóbus a Independent Spirit Award. Svou zřejmě nejznámější roli ztvárnil ve filmu Kimberly Pierce Kluci nepláčou, v němž si zahrál s Hilary Swank a Chloë Sevigny. Mezi jeho další filmy patří K-19: Stroj na smrt, Salton Sea, Impérium a kontroverzní snímek Waynea Wanga Střed světa. První významnější roli obsadil ve filmu Muž se železnou maskou. Objevil se také ve filmu Larryho Clarka Feťáci a snímku Tima Robbinse Mrtvý muž přichází, který byl jeho celovečerním debutem. Na televizní obrazovce si zahrál ve filmu Blázinec z produkce Showtime.

Podobné příspěvky