Nezařazené

Přichází doba zimního sportování vybavte se termo tričky. Ať nenastydnete!

Běžcům, cyklistům, koloběžkářům a za chvilku i lyžařům nastávají zimní radovánky, protože žádného zarytého sportovce nemůže ranní mrazík odradit, je důležité se na zimu teple a funkčně obléknout, aby se lépe a komfortněji sportovalo.

Vrstvit, vrstvit, vrstvi to je oč tu běží.
Důležité je, správně kombinovat vrstvy termo oblečení. Jako první „základní“ vrstva je termo tričko, které je padnoucí přímo na tělo – tedy přiléhavé. Přiléhavost je u termo oblečení velice důležitá. Díky tomu, že máte tričko přímo a těle, dokáže bezchybně fungovat.

Jak to funguje?
Termo prádlo je směsí několika funkčních materiálů, polyester nebo lycra a tak dále. Hlavní výhodou těchto materiálů je, že dokáží skvěle odvádět pot (vlhkost) od těla a zároveň fungovat jako izolátor tepla. Nicméně, aby to k něčemu bylo je potřeba na první termo vrstvu obléci další vrstvu do které bude odváděna vlhkost z první vrstvy a tím tělo zůstane v suchu a teple.

Termo trika nemusíte používat pouze při sportování. Lze je používat i v běžném pracovním životě. Hlavně v chladných měsících pocítíte jejich výhody, protože se nebudete muset nabalovat jako sněhulák a jedno slabé termo triko vám ušetří minimálně jednu vrstvu tlustého svetru. Vy se pak dokážete lépe hýbat a budete se cítit báječně a volně.

Podobné příspěvky