Robert Thomas Pattinson

patNarodil se 13.5.1986 v Londýně. Jeho matka pracuje pro modelingovou agenturu a otec dováží auta z USA. Má dvě starší sestry.

Robert nejdříve pracoval v zákulisí divadla, v patnácti začal hrát a také zkoušel štěstí jako model.

První výraznější roli dostal ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár – Cedrik Diggory. V tomto období získal ocenění Britská hvězda zítřka, udělovanou deníkem The Times.

Potom přišel Twilight. Robert se prý zpočátku bál jít na konkurz, protože se obával, že nezvládne dokonalost očekávanou od Edwarda. Jeho obavy se však ukázaly jako neopodstatněné, byl vybrán ze 3000 zájemců a roli Edwarda zvládá tak dobře, že ji má jistou minimálně ještě i na tředí díl Twilight ságy – Zatmění, která se začala natáčet v létě 2009.

Kromě herce je Robert i nadaným hudebníkem – hraje na kytaru, klavír a skládá hudbu. Ve filmu Stmívání zpívá skladby „Never Think“ a „Let Me Sign“, které se objevily i na soundtracku k tomuto filmu. Skladby do filmu použila režisérka Catherine Hardwicková nejprve bez Robertova vědomí, ale Robert později uznal, že se tam opravdu hodí.

V roce 2008 si zahrál Salvatora Dalí ve filmu Little Ashes.
Robert byl časopisem Glamour vyhlášen za Nejvíce sexy muže. Žije v L.A. a drby o tom, že chodí se svojí filmovou partnerkou Kristen Stewartovou nikdy nepotvrdil, ale ani je úplně nevyvrátil….

Podobné příspěvky