Rupert Grint


Rupert Grint je sedmnáctiletý herec, který se počtvrté ujímá role nejmladšího z bratrů Weasleyových a přítele Harry Pottera, Rona.

Jakkoli byla role v Harry Potter a Kámen mudrců jeho vůbec první zkuÅ¡eností s profesionálním herectvím, jeho přirozený talent mu zajistil mezinárodní uznání kritiků i řadových diváků a také nominaci britského Critic’s Circle na cenu Best Newcomer. Mimo prvního Harryho Pottera si zahrál po boku Simona Callowa a Stephena Fry roli šíleného profesora ve snímku Petera Hewitta PrďoÅ¡i. a samozřejmě se objevil v Harry Potter a Tajemná komnata a Harry Potter a vězeÅ? z Azkabanu.

Rupert je nejstarší z pěti dětí a tvrdí, že má s Ronem mnoho společného, zejména pak neukojitelnou chuť na sladkosti. Před tím, než získal roli Rona Weasleyho, hrál pouze ve školních produkcích a ochotnických spolcích. Z jeho rolí jmenujme například gangstera Roostera ve hře Annie, roli v představení Peter Pan a postavu Rumplestiltskina v Grimm Tales. Od té doby, co se před několika lety poprvé představil publiku jako roztomilý a legrační Weasleyovic kluk, po všech stránkách vyrostl a nyní je z něj sedmnáctiletý mladý muž. Když jej nenajdeme na placu při natáčení, nejraději hraje golf.

Podobné příspěvky