Nezařazené

Sarah Michelle Gellar


Sarah objevil agent již v jejích 4 letech když jedla v jedné restauraci.Od té doby si stačila zahrát ve spoustě filmů a také reklam.Již16 letech získala první ocenění „Emmy“.

Sarah se narodila 14.04.1977 v New York – USA.K filmu se dostala náhodou, když ji ve čtyřech letech objevil agent a angažoval do reklamy. Postupem času přiÅ¡ly různé role v televizních seriálech. Dokonce se stala držitelkou ceny Emmy za roli v soap opeře All My Children z let 1993 – 1995.

Další velká příležitost se jí naskytla v roce 1997 v konkurzu na roli Cordelie v seriálu Buffy, přemožitelka upírů, ale produkce ji rovnou přiřadila roli Buffy, kvůli níž si i své tmavě hnědé vlasy obarvila na blond. A proč vybrali zrovna Sarah na hlavní roli? Možná proto, že je jí tahle role tak blízká. Å?íká: „Buffy je ženou a zároveÅ? děvčátkem, tápe mezi odpovědností dospělého a dětstvím. I já jsem se brzy ocitla ve světě dospělých a bylo těžké si v něm najít své místo. Rozdíl mezi mnou a Buffy je v tom, že já jsem věděla, co chci.“ Mezi její ostatní důležité role patří mladá Jackie Kennedy z filmu Žena jménem Jackie (A Woman Named Jackie, režie Larry Peerce, 1991), intrikánka Kathryn z Velmi nebezpečné známosti (Cruel Intentions, režie Roger Kumble, 1999), kuchařka, která pomocí kouzla dovede uvařit cokoli ve filmu Neodolatelná / Simply Irresistible, režie Mark Tarlov, 1999) a rolička zavražděné studentky ve Vřískotu 2 (Scream 2, režie Wes Craven, 1997). Během natáčení hororu Tajemství loÅ?ského léta (I Know What You Did Last Summer, režie Jim Gillespie, 1997) se seznámila se svým budoucí manželem Freddie Prinzem Jr., se kterým stála jeÅ¡tě dvakrát před kamerou, a to ve filmech Scooby-Doo (režie Raja Gosnell, 2002) a Scooby-Doo 2: nespoutané příšery (Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed, režie Raja Gosnell, 2004).

Scooby-Doo 2: Nespoutané příšery
Neodolatelná
Taková normální holka
Velmi nebezpečné známosti
„Hercules“
Malí válečníci
a další……

Podobné příspěvky