Nezařazené

Scarlett Johansson


Scarlett Johanssonová, rodačka z New Yorku, profesionálně debutovala již ve svých osmi letech v divadelní hře Sophistry, kde si zahrála po boku Ethana Hawka.

Od té doby byla považována za jednu z nejtalentovanějších hereček. Ve svých 21 letech již získala dvě nominace na Zlatý Glóbus a v roce 2003 získala cenu pro nejlepší herečku na Filmovém festivalu v Benátkách za svůj mimořádný výkon v kritiky chváleném kasovním trháku Ztraceno v překladu. Tato role jí také vynesla cenu BAFTA a film získal čtyři nominace na Oscara – jednoho dokonce i získal – Oscara pro nejlepší původní scénář.

Filmografie:
Všude dobře, doma nejlíp (North, 1994, r. Rob Reiner), Vražedné alibi (Just Cause, 1995, r. Arne Glimcher), Manny & Lo (1996, r. Lisa Krueger), Zaříkávač koní (The Horse Whisperer, 1998, r. Robert Redford), Přízračný svět (Ghost World, 2000, r. Terry Zwigoff, za film získala na MFF v Torontu cenu kritiků), Muž, který nebyl (The Man Who Wasn’t There, 2001, r. Joel Coen), Dívka s perlou (Girl with a Pearl Earring, 2003, r. Peter Webber, za tento snímek získala nominaci na cenu BAFTA), Ztraceno v překladu (Lost in Translation, 2003, r. Sofia Coppola), V dobré společnosti (In Good Company, 2004, r. Paul Weitz), Ostrov (The Island, 2005, r. Michael Bay)

Podobné příspěvky