Nezařazené

Sharon Stone


Od své role Catherine Tramellové ve celosvětovém trháku Paula Verhoevena Základní instinkt je Sharon Stoneová jednou z nejvyhledávanějších hollywoodských hereček. Tato role přinesla Stoneové její první Zlatý globus.

Byla nominována na cenu Akademie, získala Zlatý globus (v kategorii nejlepší ženský herecký výkon ve filmu Martina Scorseseho Casino, kde si zahrála vedle Roberta De Nira a Joe Pesciho). Poté byla nominována na Zlatý globus za film Petera Chelsoma The Mighty (kde se podílela i na produkci) a ve filmu Alberta Brookse Můza.

Sharon Stoneová se narodila v Meadvillu v Pensylvánii. Po celou dobu svých studií se chtěla stát herečkou a chodila na soukromé hodiny herectví. Poté co vyhrála několik místních soutěží krásy a získala stipendium na Edinboro College (kde se naplno věnovala kreativnímu psaní a umění, zatímco dějiny umění nebyly zrovna její šálek kávy), odešla za mezinárodním úspěchem v modelingu, pracovala pro prestižní agenturu Eileen Ford.

Její sice krátké, ale první objevení se ve filmu bylo ve snímku Woodyho Allena Vzpomínky na hvězdný prach. S Woody Allenem pak spolupracovala ve dvou filmech: v dubbingu animovaného filmu Mravenec Z a ve snímku Picking Up the Pieces.

První významnější filmová role byla vedle Ryana O´Neala v Shyerově Nezměřitelných rozporech, ve filmu Paula Verhoevena Total Recall ( s Arnolem Schwarzeneggerem). Mezi dalšími rolemi zmiÅ?me: Někdo se dívá, Rychlejší než smrt, Catwalk, Cold Creek Manor a další.

Podobné příspěvky