Smrtonosná past 4.0

smrtonosna pastAmerika je při oslavách Dne nezávislosti napadena velmi rafinovaným útočníkem. Ten využívá nejmodernější technologie, aby napáchal co největší škody na americké infrastruktuře a uvrhl zemi do chaosu.

Jeho promyšlený plán však má jednu trhlinu. Nepočítá s tím, že existuje John McClane (Bruce Willis), který je v proklatě dobré formě.

Čtvrté pokračování mimořádně úspěšné série s Brucem Willisem jako nekompromisním protivníkem teroristů všeho druhu a všech národností, slibuje klasickou akční podívanou. V záplavě všech nejmodernějších trikových filmů tak nabízí nejen hrdinu ze staré školy, ale i klasické automobilové honičky, detonace, pořádného záporného hrdinu a střet postmoderního „počítačového“ světa se zdravým selským rozumem.

Bruce Willis jako hrdina se srdcem na správném místě a přebytkem černého humoru patří dnes už ke kultovním postavám akčního filmu. Patří taky mezi ty hrdiny, kteří si o sobě nemyslí, jak jsou dokonalí a tak jsou Smrtonosné pasti vždy také o nadsázce. Tento díl je sice nekompromisní hlavně při vizuální stylizaci scén, kdy John likviduje vrtulníky a zadá si i se stíhačkou, na druhou stranu zůstává při zemi a nenabízí jednoduchou moralitu s dobrým koncem. To vše z něj dělá akční hit nadcházejícího léta.

Režisér Len Wiseman začínal jako asistent na filmech Godzilla, Den nezávislosti a dalších. Jako režisér je podepsán pod filmy Underworld a Underworld: Evolution, které sice pracují s fantaskními tématy, ale vykazují mimořádnou míru řemeslné zručnosti a autentických akčních scén. V jeho podání je Smrtonosná past především plejádou neuvěřitelných kaskadérských kousků a velkolepých scén odehrávajících se tentokrát ve velké míře na ulicích, dálničních spojkách a v tunelech uprostřed běžného denního provozu.

Předchozí díly série vidělo v České i Slovenské republice vždy okolo 400 000 diváků. Na celosvětových tržbách pak vydělala něco přes půl miliardy dolarů a patří k nejúspěšnějším komerčním projektům tohoto žánru. Již dlouho netrpělivě očekávaný čtvrtý díl bude ve světové premiéře uveden 27. června.

Režie: Len Wiseman
Hrají: Bruce Willis, Justin Long, Maggie Q, Timothy Olyphant, Mary Elizabeth Winstead, Jonathan Sadowski
Trailer: Zde
Premiéra: 28.6.2007

Podobné příspěvky

9 Comments

  1. Zdravím, chtěl jsem se zeptat, jestli neznáte tuhle písničku od claptona, mělo by to být spíš od CREAM ale nevím nevím…je to ze smrtonosný pasti 4 a v soundtracku to tam není..děkuji..pro přehrátí budete asi potřebovat nokia player..Pavel Oberherr

  2. jak se jmenuje písnička nebo kdo jí naspíval z filmu Smrtonosná past 4 je na začátku titulek úpně první z těch písniček co jsou v titulkách

  3. :))))) clapton, jo? tak to jo, asi si pleteš cream a creedence clearwater revival…. je to fortunate son 🙂

  4. ahoj chtěla jsem se zeptat jestli někdo neví co je to za písničku nebo za skupinu tam na začátku filmu jak je ještě farrel ve svým bytě a je na chatu tak co to tam hraje?? prosim napište!!

  5. nevíte jak se jmenuje ta písnička jak byla uplne na konci toho filmu ?

  6. Kdyz je jeste farell u sebe u pc? Jak je tam ten klip? To je od FlyLeaf a ta pisnicka zrovna se menuje I’m so sick!

  7. ahoj, chtěl jsem se zeptat co tam hraje ten týpek (hackerův spolubydlící) předtim než jim bouchne barák. díky předem 🙂

Comments are closed.