Nezařazené

Sportujeme s Katkou

katkaVysílání pořadu: od 3. dubna vždy v úterý v 17:15 hodin na ČT2 (s přestávkou v dny státních svátků 1.5. a 8.5.). Repríza je vždy následující den v 05:00 hodin na ČT2. A o čem to bude?

Díl 1 – Začínáme
První díl se věnuje největším rizikům spojeným se začátky nebo návraty ke sportování. Katka si o nich popovídá s duchovním otcem seriálu Pavlem Landou a také osobou jí velice blízkou a nadmíru povolanou – fyzioterapeutem Pavlem Kolářem. Dozvíme se, jaký sport je pro nás vhodný, jak často a jak intenzivně bychom se měli hýbat a že před zahájením pravidelného sportování bychom měli nejprve protrénovat svoje svaly. Třeba ve fitness centru. Na závěr rozluštíme tajemnou šifru 3-30-130, která je mottem pořadu.

Díl 2 – Běh
Pomineme-li chůzi, je běh nejpřirozenější formou pohybu. Katka v tomto dílu běhá tak rychle, že se v jedné scéně dokonce potká. Telefonicky si popovídá s Lídou Formanovou, sympatickou mistryní světa v běhu na 800 m v r. 1999 v Seville. Proberou spolu nejen rady začínajícím běžcům, ale také společné maminkovské starosti.
Poprvé se také setkáme s dětmi ze Zadova. Mimochodem, jedno z nich je potomek Katčina trenéra Stanislava Frühaufa. Nebude se sice soutěžit o ceny – ale zkusíte ho poznat? V lékařském okénku se nám představí charismatický MUDr. Doul, bývalý sportovní lékař provozující záchranku v šumavských Stachách.

Díl 3 – Posilovna
Katka nás tentokrát zavede do svého rodného Písku. Z města jako takového si moc neužijeme, na své si zato přijdou dámy. Bývalý trenér kulturistické reprezentace Tomáš Kolínský nás totiž provedeposilovnou. Mimo jiné nám prozradí, jak je to s výživovými dopl�?ky, a předvede nám správné provádění jednotlivých cviků.

Díl 4 – Aerobik
V tomto dílu se mistryně světa v běhu na lyžích potká v rozhovoru s mistryní světa v aerobiku, Olgu Šípkovou. Jestli nevíte, jaký je rozdíl mezi high aerobikem, low aerobikem, step aerobikem, a rádi byste s tímto sportem začali, nezapome�?te sledovat čtvrtý díl seriálu Sportujeme s Katkou. Pomocníkem Katky v něm bude cvičitel Vláďa Valouch.

Díl 5 – Kolo
Správná technika jízdy, nejčastější chyby a také správné rozhodnutí při nákupu kola – taková je stručná osnova dílu věnovaného jízdě na bicyklu. Katka tvrdí, že těm, kteří chtějí jezdit na kole do obchodu pro nákup, stačí kolo trekingové.
Možná už si díky Katčiným úspěchům v bílé stopě neuvědomujeme, že se sama řadu let věnovala jízdě na horském kole závodně – a dost úspěšně. Je mj. účastnice olympijského závodu MTB v Atlantě a několikanásobná mistryně republiky v tomto sportovním odvětví. K povídání si Katka pozvala trenéra reprezentace MTB Jiřího Lutovského a pana doktora Doula.

Díl 6 – Turistika
Ne každý miluje běh, posilování nebo jízdu na kole, a přesto se chce hýbat. Katka by si zase konečně ráda prohlédla krásné šumavské hvozdy, které obklopují její milovaný Zadov. Ale ne jako obyčejně, při náročném tréninku. Tentokrát v klidu. Proto obouvá turistické boty a vyráží na pohodový výšlap. Turistika je ideálním typem sportu, pokud rádi objevujete krásy naší země a nechcete se namáhat. Ale pozor, ani pěší výlet není vhodný pro všechny a také může nést svá rizika.
O tom, že Česká republika je jednou z „neojznačkovanějších“ zemí vůbec a kudy všude vedou turistické stezky, si bude Katka povídat s předsedou komise značkařů Klubu českých turistů Karlem Markvartem.

Díl 7 – Inline
V prvním záběru sice Katka jede na kolečkových lyžích, ale nebojte, nakonec nazuje „inlajny“. Poradí, jaké brusle si koupit a jak absolvovat první krůčky, zatáčky, brzdění a případně pády. Jejím hostem tentokrát bude drobounká Martina Sáblíková, která se stejně jako Katka nedávno stala mistryní světa. A to hned dvojnásobnou – a ještě k tomu překonala světový rekord. Martina se sice pohybuje na světové špici v rychlobruslení na ledě, ale součástí tréninku jsou právě i inlinové brusle.
Ačkoli to na obrazovce není vidět, v poslední scéně šlo Katce když ne o život, tak o zdraví.

Díl 8 – Hry
Fotbal a hokej jsou v naší zemi nejpopulárnější sporty. Kluků, kteří nikdy nehráli na plácku před domem, určitě mnoho nenajdete. Proto kolektivní hry nemohou v seriálu Sportujeme s Katkou chybět. Z nepřeberné škály potenciálních hostů si Katka vybrala jednoho z nejsympatičtějších fotbalových internacionálů, Pavla Kuku. O tom, jak správně hrát fotbal a jiné kolektivní hry, nás poučí lékař fotbalového národního týmu, MUDr. Krejčí, mimochodem aktivní hráč hanspaulské ligy.

Díl 9 – Plavání
Historicky první česká medailistka z MS v dlouhém bazénu Ilona Hlaváčková, host Katky v posledním dílu první série, poradí, jak si vypracovat kladný vztah k vodě. Prozradí také perličku ze svého plaveckého mládí. V mokrém dílu se dále budeme věnovat správné technice plaveckých technik a plaveckému tréninku.
Pokud jste nešťastní z toho, že už seriál končí, máme pro vás dobrou zprávu. Na podzim se seriál opět vrátí a s ním samozřejmě i Katka Neumannová.

Podobné příspěvky