Nezařazené

Stanovisko společnosti BONTONFILM

simpUnikla česká verze filmu Simpsonovi ve filmu na internet. Dne 27.7.2007 dopoledne jsme dostali oznámení od České protipirátské unie, že byl v České republice pořízen přímo v kině záznam snímku Simpsonovi ve filmu, jehož jsme distributorem.

V tuto chvíli stále není jasné, ve kterém kině a za jakých okolností kopie vznikla. Podle vyjádření ČPU se jedná o první únik tohoto typu na území České republiky.

ČPU postupně likviduje internetové odkazy na uložené soubory a společně připravujeme trestní oznámení na neznámého pachatele.

V odpoledních hodinách vydala ČTK zprávu o úniku i s odkazem na informaci, kde se adresy stránek s ilegální kopií objevily. Tento postup může naši společnost významně ekonomicky poškodit a zároven i narušit řádné vyšetření celé záležitosti. Obáváme se, že díky takové medializaci může stoupnout počet lidí, kteří se k ilegální kopii filmu dostanou. Film přitom vstoupil do českých kin teprve včera.

Jelikož se jedná o precedentní případ, budeme s právníky řešit i mediální zprávy, které o zdroji informací o umístění ilegální kopie informují.

Každopádně tento případ poškodil dobré jméno České republiky i v zahraničí. Podle vyjádření společnosti FOX International (součást News Corp.) to bude především znamenat zpřísnění bezpečnostních opatření pro český filmový trh.

Podobné příspěvky

5 Comments

  1. Nerad bych se mylil, ale myslim ze si to panove z distribuce za tu prostituci pred kazdym filmem v kine zaslouzi.

    Jen si to vemte, koupite si dva listky za vic nez by jste koupili DVD, to vam ale prodaji az utratite za film. No a kdyz si tak sedite a chroupate popcorn, tak se pred vami objevi nejmene dva spoty, ktere vas tak tak, neobvinuji, ze nejste zlodejem. Osobne verim tomu, ze kdo nevedel, ze se daji filmy ukrast na internetu, tak ho tyto spoty, ktere najdete i na nejednom DVD, urcite o dane problematice poucily.

  2. tnj. spoty „stahnout film z internetu je zlocin“ nebo jak to tam maj -je jak skoleni pro ty kteri to jeste nevedi. zakazane ovoce nejlip chutna. jsem zvedavej jak „zpřísnění bezpečnostních opatření“ bude vipadat. ze by zakazaly trailery v kinech?

  3. To je presne duvod proc nechodim do kina. Koupim si listek za docela velke prachy a pak si vedle me sedne nejaky tatar s popcornem a ja z filmu nemam vubec nic. Radeji bych se na film juknul doma v klidu, ale to nemuzu protoze pane distributor jeste nepochopil ze multikina nejsou jediny distribucni kanal. Smutne, ale filmy si zabijeji filmova studia sami.

  4. Imho to neni prvni unik. Co jsem videl, tak na internetu je treba Noc v muzeu, ktera ma ceskou audio stopu z kina. Osobne jsem byl na premiere v kine (Noci v muzeu) a hodlam jit i na The Simpsons.

  5. To je fakt ke vstupence do kina by mohli davat i DVD s filmem to se mi zda fer 😀

Comments are closed.