Nezařazené

The Chemical Brothers brzy v Praze

chemSlavné britské elektronické duo The Chemical Brothers vystoupí 10. srpna v T-Mobile Areně v Praze – Holešovicích. Do Česka se vrátí po pěti letech s novým albem, nyní ovšem s větší produkcí a klasickým koncertním programem.

Tom Rowlands a Ed Simons jsou označováni za pionýry elektronické hudby: Historie Chemical Brothers sahá až do roku 1991, kdy si oba pánové, okouzleni ranou house music, stoupli za gramofony v manchesterském klubu Naked Under Leather a vážně do toho šlápli pod jménem The Dust Brothers v roce 1993. Tehdy se pokusili o vlastní tvorbu. Prakticky na koleně stvořili singl Song To The Siren a poslali ho do světa na pěti stech nosičích. Singl se okamžitě stal jednou z nejoblíbenějších skladeb ostrovních DJs.
„Byla to tehdy neobvyklá nahrávka, protože měla o 20 bpm (beatů za minutu) méně, než bylo u taneční hudby obvyklé, takže lidé zpozorněli a najednou tančili na pomalou skladbu se silným breakbeatem,“ vzpomíná Simmons.

Pak provedli pár remixů a následující rok vydali EP 14th Century Sky. Vydali se s ním i do USA, ale tam se přišlo na to, že existují ještě další The Dust Brothers a těm originálním se nezdálo, že by jejich jméno měli používat nějací floutci ze starého světa. Rowlands se Simonsem se proto přejmenovali na The Chemical Brothers. Jejich první singl se jmenoval Leave Home.

Zdroj: Ticketpro.cz

Podobné příspěvky

5 Comments

  1. jinak elekronickej big beat :)) a trip hop heheh zase budem skakat prez kaluze :))) hop hup hop hip hup HIP HOP hahaha

Comments are closed.