The Resolution

resolutionThe Resolution je nezávislý nízkorozpočtový film, jenž seskupuje filmové tvůrce z celého světa. Námět a základní myšlenka vznikla v České republice na podzim roku 2004 jako následný režijní debut Petra Smělíka a Petra Hastíka.

Z více než 60ti-denního natáčení v roce 2005 vznikl celovečerní akční psychothriller, který chce diváka zaujmout především svým audiovizuálním pojetím. Obraz natočený digitální technologií byl v postprodukci v mnoha krocích korigován, kolorován a pro potřeby filmu vzniklo množství vizuálních efektů. Především do hudební a zvukové postprodukce se v roce 2006 zapojili tvůrci takřka ze všech koutů světa.

Leon Portelance, hudební skladatel a vůdčí osobnost společnosti Songbird Productions / Kaatza Music Publishing se sídlem v Kalifornii se stal jedním z hlavních hudebních partnerů filmu. Kromě něj se na filmu hudebně podíleli především Enrico Cervi z Itálie, Marko Hautamäki z Německa a další. Studio Six Film Sound z Boulder Colorada pod vedením Andrew Smithe, mělo v roce 2007 na starost veškerou zvukovou postprodukci včetně výsledného 5.1 mixu.

Premiéra tohoto časově i místně unikátního díla je plánována na září 2007.

Režie: Petr Smelík, Petr Hastík
Hrají: Svatopluk Hastík, Martin Sentl, Dušan Trávnícek
Více na: www.theresolutionmovie.com

Podobné příspěvky