TV Nova uvede soutěž Jsi chytřejší než páťák?

novaTV Nova zakoupila od společnosti Mark Burnett Production licenci na soutěžní pořad Jsi chytřejší než páťák?, který začne uvádět již za několik týdnů. Česko se tak stane jednou z prvních evropských zemí, která tento úspěšný formát po Spojených státech amerických uvede.

Již za několik týdnů uvidí diváci TV Nova poprvé soutěžní pořad Jsi chytřejší než páťák? (originální název Are You Smarter Than a 5th Grader?), který v USA s velkým úspěchem uvádí stanice FOX. Při jeho premiéře v únoru letošního roku, která se konala ve stejný den jako finále American Pop Idol, ho sledovalo téměř 30 milionů lidí. „Licence na pořad Jsi chytřejší než páťák? byla prodána do více jak 40 zemí světa a máme velkou radost z toho, že se nám podařilo uzavřít smlouvu s TV Nova, která je divácky nejoblíbenější televizí v České republice,“ řekl Mark Burnett, prezident společnosti.

Ve hře je milion! Změřte si své síly se školáky!
Jsi chytřejší než páťák? je zábavná televizní soutěž, ve které je možné vyhrát až jeden milion korun. Soutěžící si ale bude muset vzpomenout na vědomosti, které už možná dávno zapomněl, protože se s nimi setkal naposledy na základní škole. Ve hře se postupně potká s deseti otázkami z deseti tematických kategorií, jež jsou ohodnoceny určitou finanční částkou. Po přečtení si může vybrat, zda bude v soutěži pokračovat nebo jestli se spokojí s již dosaženou odměnou. Teprve po správném zodpovězení prvních deseti otázek ho čeká jedenáctá za již zmíněný milion. Soutěžící může využít také několik typů nápovědy od spolužáků – dětí základní školy.

Zdroj: nova.cz

Podobné příspěvky

21 Comments

 1. Tahle soutez je uplna blbost!! Jsou tam otazky ktere nejsou v prvni,druhe,treti,ctvrte ani pate tridy nebo je to pekne pominachene!!!

 2. Je to dobra soutěž, ale otázky který tam jsou pro 1. třídu jsem se učil tak ve 3. třidě a něktaré nevím do dnes.

 3. je to dobry !!!!!!!pataci jsou super hlavne ten stepan je hezkej a jemu jako me !!!!!

 4. To je uplná kravina !!! Tyhle otázky v 1,2,3,4,5, třide nejsou protoze chodim do 7tridy.
  Když v té soutěži neví žak ani ten druhy žak . to znamena ze i ten špr je hlopej než vy co tam prindete . no kravina

 5. Koukala jsem na nedělní díl a nepřijde mi to blbost. Je fakt, že některé otázky jsou težší, ale dnešní děti se učí látku, co mi jsme probírali ve třetí mají už ve druhé, né-li v první třídě. Vyděla jsem pracovní sešit z druhé třídy a byla jsem dost překvapená, přijde mi to složité a střašně ve spěchu. Snaží se natlačit do jednoho ročníku více látky, protože už od třetí třídy jim začíná cizí jazyk a v páté další jazyk.

 6. JE TO SUPER SOUTEZ a libi se mi hodne stepanek a terezka ty to dva jsou super alle vice Stepan suchanek a genzer ti jsou taky super cela soutez je super,….!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. ahoj prosim vas zaptejte se alzbety obornikovy kde je z jeji tridy predseda primeni a jmeno az mi na pise na e-mail ten je kunc2k@seznam.cz ,prosim prosim je to dulezite odepiste co nejdrive.prosim.ahoj fifa

 8. ahoj zaptejte se alzbety jesly by mi poslala jeji e-mail nebo jeji skype a nebo jeji icq jestli ma ne co sto ho to tak ji prosim aby mi nec o co sto ho ma aby mi poslala na muj e-mail a ten je kunc2k@seznam.cz ahoj prosim vas poslete to co nejdrive me se alzbeta docela libi.ahoj fifa .odepis te

 9. ta hra je super ale nejlepší je tam z holek Alžběta .A z kluků Štěpán .Ta hra je otom ze nikdo nemá na pátaky Koukam se nato každou neděli a bavi mě to že neodejdu od televize a blahopřeju všem 5 dětem co co jsou chytřejší než pátak ,a nejvip blahopřeji genzrovy a suchánkovy a hezky zbytek tydne a těšim se na vás zase v neděli ahoj Klára mějte se

 10. Je to hezká hra. Ty otázky se učí i podle ročníků ale jen na prestižních pražskejch školách kde dáte deset tisíc za školný.Já si to alespon myslim.

 11. Je to na nic, bo otázky tam jsou z jiných ročníků… Kde jste viděli strkat do první třídy astronomii či botaniku…. FUJ STYĎTE SE za ten pořad… Ostudy… Bleeeee.

 12. dobrá soutěž jen rychard se suchánkem tam jsou dost trapní.. vyměnila bych 3 lidi, moderátory a Alžbětu.. je to naprostá..no.. radsi nic, leze mi na nervy jako jeste nikdo… ty jeji zachvaty smichu.. vzdyt je videt ze to tlaci na silu.. neni prirozena a mysli si o sobe buh vi co… treba Terka nebo Stepan ti jsou fajn:) jo to je jina.. snad bude KArolina lepsejsi..:)

 13. Alžbětu prý skolila nemoc… Myslím, že už jí nadobro můžem dát pá,pá… Kdyby spon nedělali z lidí blbce a rovnou řekli, že je to trubka,kterou dost lidí nemusí… Tramtararááá 🙂

 14. je to docela good ale skoro zadne otazky sme se neucili tak nevim a to chodim do 7!

 15. akorát s te prvni tridi ta angličtina nevim nevim ale nejvíc se mi líbí Karolina

Comments are closed.