Nezařazené

Úspěšný muzikál plný hvězd Lucrezia Borgia opět v Praze

Basiková, HůlkaUplynulo již více než 7 let od doby, kdy jsme mohli v Praze spatřit unikátní muzikálové představení Lucrezia Borgia. V letech 2003-2005 bylo toto dílo našeho známého režiséra, choreografa a libretisty Libora Vaculíka prezentováno na scéně Národního divadla.

Úspěšný titul, který v plné míře naplňuje význam slova „muzikál“ – spojením pěvecké taneční a činoherní složky se vrací…

Vrací se v nové upravené koncepci, ve které jsou přidány nové pěvecké party. Premiéra se uskuteční 10. března 2012 v Divadle Hybernia při příležitosti významného životního jubilea Libora Vaculíka. Předprodej vstupenek na muzikál Lucrezia Borgia bude zahájen 1. června tohoto roku.

Celá knihovna románů, povídek, dramat, ale i historických studií, článků a monografií je zasvěcena tajemnému italskému rodu Borgiů. Rodu, nad kterým se střídala zář andělského jasu s démonickým svitem ďábla. Rodu, který se marně snažil uniknout svému osudu. Řím na přelomu 15. a 16. století, tajemné příšeří papežského dvora, lesk knížecích hradů, dalekosáhlé politické pletichy, diplomatické intriky i nesčetná milostná dobrodružství… nitky této historie příběh muzikálu Lucrezia Borgia splétá.

Libor Vaculík vytvořil ve spolupráci s Petrem Maláskem (hudba) a Václavem Koptou (texty písní) vskutku zajímavé dílo, širokoúhlou historickou fresku – představení pulsující každou vteřinou prudkou vitalitou. O výpravu se postaral proslulý scénograf prof. Jan Dušek. Pěvecké nastudování bude probíhat pod taktovkou pedagoga Eduarda Klezly. Barvité historické kulisy, intriky i povětšinou tragická milostná dobrodružství, díky sugestivnímu vyprávění, doslova ožijí a muzikál Vás tak vtáhne do děje.


Vše jistě podtrhnou svými výkony představitelé hlavních rolí Bára Basiková, Radka Fišarová, Daniel Hůlka, Bohuš Matuš a Tomáš Beroun. V představení se objeví další známí zpěváci, se kterými probíhají intenzivní jednání. Stanou tak po boku mladých, talentovaných umělců, kteří vyjdou z konkurzu. Konkurzy se uskuteční 8. a 9. června 2011 v Divadle Hybernia. O kompletním obsazení budeme média včas informovat.

Podobné příspěvky