Nezařazené

Vysmátý Dan Hůlka se o berli doploužil na konkurz muzikálu Lucrezia Borgia

Dan HůlkaMuzikál inspirovaný dramatickou ságou tajemného italského rodu Borgiů přilákal do Divadla Hybernia nejen adepty na mužské herecké role, ale také jeho hlavní hvězdy. Zatímco ústřední dvojice Lucrezia a César v podání Daniela Hůlky a Báry Basikové, sledovala své budoucí kolegy z hlediště, Tomáš Savka, který v muzikálu ztvární Juana Sforzzu, se do dění na pódiu aktivně zapojil.

Pod vedením Kristiny Kloubkové absolvoval nácvik choreografie. „Jsem naprosto spokojená, rozhodně je z čeho vybírat. Většina zpěváků se stydí hýbat, ale když překonají prvotní ostych a odhodí zábrany, ukáže se, že tanec mají v krvi,“ chválila přítomné choreografka a moderátorka Televizních novin, která režisérovi Liborovi Vaculíkovi asistovala při nelehkém výběru. Zahrát si v Lucrezie Borgie totiž zatoužili nejen zatím neznámí studenti Konzervatoře Jaroslava Ježka, ale také Jiří Zonyga, Miroslav Hrabě, Ladislav Spilka, Tomáš Löbl nebo Michal Skořepa.

Nováčkem v obnoveném představení bude i muzikálová hvězda Daniel Hůlka, který do divadla dorazil o holi. „Mám natažený sval a natržené úpony na pravé noze, není to nic vážného,“ ujišťoval tvůrčí tým. „Role Césara je krásná, byl bych nerad, kdyby mě o ni připravilo další zranění,“ svěřil se zpěvák, v jehož brzké uzdravení pevně věří i Bára Basiková. „Moc se na hraní s Danem těším, partnersky jsme se na jevišti ještě nepotkali, bude to naše premiéra,“ prozradila Basiková.

Podobné příspěvky