Nezařazené

Will Smith

wsWill Smith má na kontě několik platinových alb, televizní seriálový hit a filmovou kariéru, díky níž se v současné době řadí k nejžádanějším hercům Hollywoodu.

Byl nominován na Oscara a nedávno začal své filmy také produkovat – včetně kasovního trháku Hitch: Lék pro moderního muže a snímku Štěstí na dosah. V poslední době si zahrál v akčním sci-fi thrilleru Já, robot, propůjčil svůj hlas jedné z postav animovaného filmu Příběh žraloka a obsadil role v úspěšných pokračováních Muži v černém 2 a Mizerové 2. Představil se také v hlavní roli životopisného dramatu Ali, ve kterém ztvárnil postavu legendárního boxera. Za tuto roli byl nominován na cenu za nejlepší herecký výkon organizacemi Academy of Motion Picture Arts and Sciences, Hollywood Foreign Press Association, NAACP, American Film Institute a Broadcast Film Critics’ Association a získal také svou první nominaci na Oscara.

Jako vedoucí výroby se podílel na komedii Showtime s Robertem DeNiro a Eddiem Murphym a stejnou roli zastává se svou manželkou Jadou Pinkett Smith u komediálního seriálu All of Us. Smith hrál také ve filmu Roberta Redforda Legenda o slavném návratu, který mu vynesl nominaci na cenu NAACP, a ve filmovém hitu Wild Wild West, k němuž také nahrál titulní písen. Jeho společnost Overbrook Entertainment následně vydala soundtrack, kterého se po celém světě prodalo více než 2 miliony kusů. Kromě thrilleru Nepřítel státu Tonyho Scotta se Smith objevil také v obrovských hitech Den nezávislosti a Muži v černém. Za ústřední písen ke druhému ze jmenovaných filmů obdržel prestižní cenu Grammy. K jeho dalším filmům patří Mizerové, Šest stupnů odloučení, Made in America a Where the Day Takes You.

Smith je také velmi úspěšným hudebníkem – spolu se svým kamarádem Jeffem Townesem nahráli pod jménem Jazzy Jeff a Fresh Prince několik platinových a multiplatinových alb a vyhráli dvě Grammy a tři ceny American Music Awards. Smithova prvního sólového alba Big Willie Style se prodalo 8 milionů kopií. Dalšího alba Willennium a singlu Will2K se pak prodalo po 2 milionech kusů. V televizi debutoval jako hlavní postava úspěšného sitcomu Fresh Prince.

Podobné příspěvky