WU – TANG CLAN v Praze

clanV rámci evropského turné dorazí Wu-Tang Clan do Prahy, konkrétně do T-Mobile arény. Název celé akce je Triumph Hip Hop Festival a půjde tam nejen o WTC, ale i o další kapely.

WU – TANG CLAN je americká rapová skupina, která vznikla v roce 1993 v New Yorku. Tvoří jí 3 členové z Brooklynu a 6 ze Staten Islandu. V roce 1992 bratranci RZA, GZA/Genius a O.B.D. zakládají skupinu, která se jmenuje All in together now. Později se postupně přidávají i členové Method Man Inspectah Deck, U-God, Ghostface Killah, Raekwon a Masta Killa. Tak vzniká Wu-tang clan. Jméno si propůjčují z kung fu filmů po meči, který má magickou moc. Vliv kung fu filmů je znát i v jejich tvorbě.

clanWu nadefinovali vlastní zvuk, který se dá poznat po pár vteřinách poslechu. Syrové beaty a samply kung fu doplněné velmi agresivním rapem to je typické pro těchto 9 MC’s. Ještě v roce 1993 vychází jejich debutové album Enter the Wu-tang (36 chambers) a velké labely se začínají předhánět v nabídkách. Producent, zakladatel a obchodník RZA se ale drží zpátky. Nakonec se mu povede využít situace. Dostává smlouvu, která zaručuje, že každý z členů může vydat svoje album kdy a kde bude chtít, což se také děje. Kompletní Wu-Tang Clan chystá vydání dalšího alba na letošní rok. Koncert proběhne 17.7.2007.

Podobné příspěvky