Ženatý se závazky

zenatyŽenatý se závazky (Married… with Children) je americká televizní situační komedie. Během jedenácti sezón bylo odvysíláno celkem 261 epizod (včetně dvou speciálů).

Premiéra se konala 5. dubna 1987 a o deset let později 17. dubna 1997 bylo televizní stanicí Fox rozhodnuto o ukončení seriálu. Od prvního okamžiku se seriál stal velkým trhákem nejen v USA, ale i v dalších více než šedesáti zemích světa, kde byl vysílán. V čem tkví tak fenomenální úspěch sitkomu, který se na první pohled nemusí tolik lišit od svých konkurentů?

V tomto seriálu se všechno točí kolem potrhlé rodiny Bundových. Čas plyne, všechno kolem se pomalu ale jistě mění, ale oni zůstávají stejní. Plní nenávisti, pokrytečtí, hamižní a egoističtí, takový je obrázek průměrné americké rodiny jako satirická reakce na sladké rodinné seriály z poloviny osmdesátých let.

Mnohé napoví i pracovní název seriálu, který zní „Žádní Cosbyové“. Většina postav vyniká přemírou špatných vlastností a hlavně neuvěřitelnou hloupostí. Stačí si poslechnout hlavu rodiny a okamžitě divákovi dojde, oč tu vlastně běží: „Láska, nenávist, podívej, my jsme rodina a jaký je v tom rozdíl?“ V seriálu nikdy nehostovalo velké množství hereckých celebrit, ale tvůrci se tento zdánlivý nedostatek rozhodli vyvážit po svém. Vedle zaběhlých postav se na obrazovce pravidelně objevují dívky ze stránek časopisu Playboy, což je možná ten pravý důvod, proč seriál „Ženatý se závazky“ nikdy nevyhrál cenu Emmy.

Podobné příspěvky